نظام وظیفه

مشمولان رشته‌ های گروه پزشکی و پیراپزشکی می توانند از مهلت یک ساله معرفی بهره‌مند شوند

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: مشمولان فارغ‌التحصیل رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی می توانند طبق روال گذشته از مهلت یکساله معرفی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، سردار «تقی مهری» در این‌باره گفت: طی ماه های گذشته به علت شیوع ویروس کرونا، وضعیت کشور در شرایطی خاصی بوده و جامعه نیاز مبرم به کادر درمانی داشته است، لذا جمعی از مشمولان فارغ التحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی تا اول اردیبهشت ماه فراخوان شدند و بدون نیاز به طی کردن دوره آموزشی در بدو خدمت و با بهره مندی از تسهیلات ویژه ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح، به کادردرمانی بیمارستان های نیروهای مسلح پیوستند.

وی گفت: در شرایط کنونی به دلیل اینکه شرایط بهداشتی کشور از وضعیت بحرانی عبورکرده ، مشمولان فارغ التحصیل رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی می توانند طبق روال گذشته از مهلت معرفی یک ساله استفاده کنند و قبل از اتمام مهلت مذکور برای تعیین وضعیت خدمتی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: در صورت نیاز مجدد به حضور این عزیزان در عرصه درمانی نیروهای مسلح و ضرورت فراخوان مشمولان به خدمت سربازی، مجددا اطلاع رسانی صورت گرفته و مشمولان می بایست براساس ضوابط اعلامی اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا