دانشگاه های علوم پزشکی

مسئول سابق اداره‌کل پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران: به‌کارگیری پرستاران به صورت قراردادی و شرکتی برای همیشه برچیده شود

مسئول سابق اداره‌کل پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این‌که بحث به‌کارگیری پرستاران به صورت قراردادی و شرکتی باید برای همیشه برچیده شود، گفت: برای جذب پرستاران حتی نباید آزمونی برگزار شود و صرفاً از پرستاران تازه فارغ‌التحصیل مصاحبه‌ای برای سنجش توان آن‌ها گرفته شود.

«مریم عباسی مرنی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نظام پرستاری تهران با اعتقاد به این‌که پرستاران در موضوع کرونا دیده شدند، در ادامه اظهار کرد: سختی حرفه پرستاری به حدی است که به فرسودگی جسمی و روحی آن‌ها منجر می‌شود من در دوره مسئولیتم تلاش کردم تا پرستاران در بدو ورود معاینه پزشکی و در نتایج معاینه در پرونده آن‌ها درج شود سپس در زمان خروج از سیستم هم معاینه و در نهایت نتایج آن‌ها مقایسه شوند.

وی با بیان این‌که پرستاران در خط مقدم مراقبت و درمان هستند، افزود: با تثبیت وضعیت استخدامی، پرستاران باید با امنیت شغلی و آسودگی خاطر خدمات ارائه دهند.

مسئول سابق اداره‌کل پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این‌که در بحران کرونا بیشترین فشار کاری بر دوش کادر پرستاری بود، در ادامه خاطرنشان کرد: برای تشکر از زحمات پرستاران در این دوران باید تقدیری ماندگار شود و به عنوان مثال تندیسی که نماد فداکاری پرستاران است در یکی از میادین شهر نصب شود.

عباسی با بیان این‌که نهادهای صنفی و دولتی هم باید از تجارب ارزشمند پیشکسوتان استفاده کنند، یادآور شد: من مایل بودم در ایام کرونا در کنار دیگر همکاران در بالین باشم. انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا