دانشگاه های علوم پزشکی

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: پرستارانی که حین خدمت به کووید ۱۹ مبتلا می شوند باید حق ایثارگری دریافت کنند

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه پرستارانی که حین خدمت به کووید ۱۹ مبتلا می شوند باید حق ایثارگری دریافت کنند، گفت: این افراد باید از قانون ایثارگری بهره مند شوند.

«فروغ مولا» در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری نظام پرستاری تهران در ادامه اظهار کرد: همانطور که پرستاران و گروه درمان که حین خدمت جان خود را از دست می دهند شهید خدمت می شوند مبتلایان بهبود یافته هم باید از حق ایثارگری بهره مند شوند.

وی ادامه داد: کسانی که حین خدمت به کرونا مبتلا شده اند دوره بیماری را طی کردند به سکل(عارضه) آن دچار شده اند باید از قانون ایثارگری استفاده کنند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: از همین رو دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران طی نامه ای به دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این موضوع را خواستار شد.

مولا یادآور شد: باید در نشستی مشترک میان روسای دانشگاههای علوم پزشکی، نظام پرستاری به عنوان نماینده صنفی پرستاران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این موضوع به طور جدی مطرح و پیگیری شود.

به گفته وی، این موضوع مطالبه دیگر دانشگاههای علوم پزشکی کشور و دیگر پرستاران هم است. انتهای پیام 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا