پرستارانپرستاریسازمانهانظام پرستاری

تاکید استاندار تهران بر استفاده از ظرفیت و توان علمی و تخصصی پرستاران در برنامه های سلامت محور

استاندار تهران گفت: با اندازه گیری فشار خون، قندخون، وزن و سایر مولفه های مرتبط با سلامتی به زودی برای شهروندان تهرانی شناسنامه سلامت صادر می شود.

انوشیروان محسنی بندپی عصر یکشنبه در جلسه نظام پرستاری تهران که در استانداری تهران برگزار شد افزود: در این طرح افراد به صورت دوره ای چکاب شده و از وضعیت سلامت خود آگاه می شوند.

وی با بیان اینکه در طرح شناسنامه سلامت از ایجاد و پیشرفت بیماری جلوگیری می‌شود و هزینه‌های نظام سلامت کاهش می‌یابد، ادامه داد: صحبت‌های اولیه در رابطه با استقرار جایگاه‌های سلامت محور و اعزام تیم درمانی برای مراقبت از بیماران نیز انجام شده است و به زودی اجرایی می شود.

محسنی بندپی با بیان اینکه متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم از ظرفیت علمی و تخصصی پرستاران در حوزه نظام سلامت به خوبی استفاده کنیم، تصریح کرد: این نشست با توجه به نقش سازمان نظام پرستاری در برنامه های سلامت محور و ارتقاء سلامت در استان تشکیل شده است.

وی گفت: متاسفانه نظام پرستاری در دوره قبل از مسیر اصلی خود فاصله گرفته بود، حال آنکه می توانست از توان پرستاران و فارغ التحصیلان در این رشته ها برای پاسخگویی به مطالبات مردم استفاده نماید. 

محسنی بندپی تصریح کرد: باید اقداماتی را که پرستاران از عهده آن بر می‌آیند را به آنها واگذار کرد و با فرستادن بیماران به پزشکان برای مردم خرج تراشی نکنیم. فقر ارائه خدمات سلامت در برخی از شهرستان های استان وجود دارد و تخت بیمارستانی در استان بسیار کم است و متاسفانه بعد از انقلاب اسلامی به جزء بیمارستان شریعتمداری بیمارستان دولتی دیگری ساخته نشده است.

وی با بیان اینکه جامعه پرستاری از ظرفیت علمی، تخصصی و حرفه ای برخوردار است و توان علمی آنها به درجه ای رسیده که بسیاری از کشورهای اروپایی متقاضی هستند تا پرستاران ما در بیمارستان های آنها خدمات ارائه دهند، گفت: شرایطی فراهم می‌شود تا از ظرفیت و توان علمی و تخصصی پرستاران در برنامه های سلامت محور استفاده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا