پرستارانپرستاریجامعه سلامت

اولویت استخدام وزارت بهداشت در آزمون استخدام پرستاران، مناطق محروم است

«مریم رسولی»، از برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت در اسفند ۹۸ در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: اولویت استخدام وزارت بهداشت در این آزمون، مناطق محروم است و بیشترین سهمیه استخدامی برای مناطق محروم و مناطقی که از نظر شمار پرستار با بیشترین کمبود مواجه هستند، در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: آبان ۹۸ آزمون استخدامی وزارت بهداشت برای جذب ۹۰۰۰ نفر برگزار شد که حدود ۵۰۰۰ نفر پرستار هستند.

این مقام مسئول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: استخدام این تعداد نیرو شاید کمبود نیروهای پرستاری را جبران نکند، اما قطعاً کمک بزرگی به این حوزه خواهد بود.

اجرای طرح خدمات پرستاری از راه دور

رسولی با اشاره به این‌که طرح «پرستار ترخیص» یا «پرستار پیگیری» یا همان «پرستاری از راه دور» به منظور ارائه خدمات در منزل است، گفت: اجرای این طرح سبب پیگیری وضعیت بیماران پس از ترخیص از بیمارستان می‌شود.

وی به پوشش بیمه‌ای خدمات مراقبت در منزل اشاره کرد و افزود: طرح آزمایشی پوشش بیمه‌ای خدمات مراقبت در منزل برای پنج بیماری اصلی شامل بیماران دچار نارسایی قلبی پیشرفته، سکته‌های مغزی، سرطان و نوزادان نیازمند فتوتراپی، با همکاری سازمان‌های بیمه‌گر آغاز شده است.

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد که تعرفه‌های این خدمات در منزل نیز مشخص است و مراکز مراقبت در منزل بر اساس تعرفه‌های مصوب فعالیت می‌کنند.

رسولی، از اجرای پوشش بیمه این خدمات به صورت آزمایشی در شماری از مراکز پنج استان خبر داد و گفت: نتایج این امر در شورای‌عالی بیمه در حال بررسی است و در صورت تایید، در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

وی به پیگیری‌های وزیر بهداشت به منظور پوشش بیمه برای این خدمات اشاره داشت و ابراز امیدواری کرد که در صورت پوشش بیمه‌ای برای خدمات مراقبت در منزل، تحول بسیار بزرگی در نظام خدمات پرستاری و فرآیند این خدمات در کشور رخ می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا