پرستاراننظام پرستاری

مردم تخلفات دفاتر خدمات پرستاری در منزل را به سازمان نظام پرستاری گزارش دهند

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با تأکید بر ضرورت دریافت خدمات پرستاری در منزل از مراکز دارای صلاحیت، در عین حال از مردم خواست تا تخلفات را به سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت گزارش دهند.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، «محمد میرزابیگی»، با اشاره به برخی تخلفات صورت گرفته در زمینه خدمات پرستاری در منزل، گفت: در این زمینه فرهنگسازی مردم  اولویت فراوانی دارد، چون قرار است به تعداد خانه‌های مردم به آنها خدمات ارائه شود. طبق قانون، سازمان نظام پرستاری اجازه ورود به منازل برای ارائه خدمات پرستاری در منزل را ندارد، پس مردم باید آگاه باشند که چه مراکزی مجاز به ارائه خدمت به آن‌ها هستند.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت تحقیقات پیرامون موسسه ارائه‌دهنده خدمت، اظهار کرد: ارائه هرگونه خدمت از سوی روزنامه، شماره موبایل ناشناس، اینترنت، ارائه تراکت‌های تبلیغاتی در بیمارستان‌ها و… بدون انجام تحقیقات می‌تواند به بروز مشکلات منجر شود. نکته قابل توجه آن است که باید این مراکز ارائه‌دهنده خدمات پرستاری در منزل، دارای ساختمان و مکان فیزیکی باشند تا در روند تحقیقات مردم بتوانند به آنجا مراجعه کنند و شخصاً پروانه صلاحیت مسئول مرکز و مسئول فنی مرکز را مشاهده کنند.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور ادامه داد: از آن جایی که مراکز ارائه‌دهنده خدمات پرستاری در منزل مجوزهای مربوط به فعالیت خود را از دانشگاه‌های علوم پزشکی دریافت می‌کنند، نام این مراکز در سایت  معاونت‌های درمان دانشگاه‌ها و سایت معاونت پرستاری وزارت بهداشت قید شده است و این راه دیگری برای احراز صلاحیت قانونی این مراکز است.

میرزابیگی با بیان این‌که فرد ارائه‌دهنده خدمت باید شماره صلاحیت فردی داشته باشد، یادآور شد: اگر با وجود تمام نکات گفته شده، باز هم مردم شاهد بروز تخلفاتی از ناحیه افراد بدون صلاحیت یا بدون مجوز بودند، می‌توانند مراتب را به سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت گزارش دهند اما، با توجه به این نکته که گستره خدمات پرستاری در منزل می‌تواند به تعداد منازل موجود در سطح کشور باشد، روند پیگیری تخلف دشوار یا شاید نشدنی باشد، از همین‌رو گزارش‌های مردمی از تخلفات بسیار رهگشا خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا