بسیج جامعه پزشکیسازمانها

جزئیات خدمات بسیج جامعه پزشکی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

در پی وقوع باران‌های سیل آسا در بخش‌هایی از استان سیستان و بلوچستان و آسیب رسیدن به زیر ساخت‌ها، تاسیسات شهری و در معرض خطر قرار گرفتن سلامتی هموطنان  در این مناطق، سازمان بسیج جامعه پزشکی کل کشور و کانون‌های زیر مجموعه آن در مناطق سیل زده، در حال خدمت رسانی به هموطنان آسیب دیده است.

سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با توجه به تجربه‌ای که از سیل‌های متعدد به دست آورده اکنون که مردمان  این استان درگیر شرایط نامساعدی هستند،آماده اعزام تیم‌های پزشکی، بهداشتی، تجهیزات درمانی و انواع دارو به این مناطق است.

 در کنار فعالیت‌های مستمر و مؤثر بسیج جامعه پزشکی استان سیستان و بلوچستان، هم افزایی مطلوبی میان کانون‌های زیر مجموعه این سازمان در مسیر خدمت رسانی هرچه مؤثرتر به هموطنان رنج کشیده در مناطق سیل زده به وجود آمده است.

فعالیت‌های مردمی تیم‌های پزشکی و متخصص بسیج جامعه پزشکی کل کشور از جمله تیم پزشکی شهید رهنمون که متشکل از تیم‌های ۵ تا ۷ نفره پزشکان متخصص در رشته های مختلف است، در مناطق سیل زده از روز اول وجود داشته و پس از فروکش کردن موج سیل نیز این خدمت رسانی ادامه خواهد داشت.

تیم‌های متخصص پزشکان به صورت آماده باش درحال خدمت رسانی به آسیب دیدگان هستند که برپایی پایگاه‌های درمانی و انواع ویزیت‌های رایگان از جمله خدمات این افراد است.

 بسیج جامعه پزشکی کل کشور این آمادگی را دارد که در صورت نیاز ، تعداد بیشتری نیروهای متخصص، تجهیزات درمانی و انواع دارو را به مناطق سیل زده اعزام کند.

 از طریق هم افزایی مناسبی که میان بخش‌های مختلف سازمان بسیج جامعه پزشکی کل کشور در استان سیستان و بلوچستان، مناطق سیل زده و استان‌های همجوار وجود دارد، این موج خدمت رسانی گسترده پس از فروکش کردن سیل و بارندگی‌های بی سابقه با وسعت بیشتری جهت جلوگیری از ایجاد بیماری‌های واگیردار ناشی از سیل ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا