سازمانهانظام پرستاری

بیانیه هیئت مدیره نظام پرستاری تهران در ارتباط با انتخابات دوم اسفند ۹۸

هیئت مدیره نظام پرستاری تهران  در حمایت از ائتلاف وحدت به سرلیستی دکتر قالیباف بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه انتخاباتی هیئت مدیره نظام پرستاری تهران

جمعه دوم اسفندماه، موعدی دیگر از تجلی اراده جمعی ایرانیان است. حضور در انتخاباتی سرنوشت ساز که علاوه بر تاثیرگذاری آن بر روند جاری تحولات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، فرصتی است مغتنم که با عزمی جزم تحولی صنفی و حرفه ای نیز به دنبال داشته باشد.

پرستاران و گروه پرستاری که در انتخابات صنفی اخیر خود مسیر جدیدی برگزیدند وبه شعارهای تند وبی عملی های برخی جریانات  « نه »  گفتند ، بی شک چشم انتظار تحقق اهدافی هستند که “ائتلاف  هویت ؛ رفاه وهمدلی ” در هیئت مدیره نظام پرستاری تهران مجدّانه پیگیر حصول بدان هستند.

تردیدی نیست که آنچه در موعد انتخابات صنفی تیرماه گذشته تحت عنوان تصویب ” قانون  جامع  پرستاران” عنوان شد علاوه بر نیاز به اهتمام سازمان نظام پرستاری در تدوین و تنظیم بی کم و کاست آن، به همراهی و حمایت نهاد قانونگذار کشور نیز نیازمند است. نمایندگانی که پس از ورود به مجلس شورای اسلامی دغدغه ها و مطالبات پرستاران را مد نظر قرار دهند و در تعاملی مستمر با بزرگترین نهاد صنفی پرستاری، هم بر اجرای تام قانون معطل و معوق ” تعرفه گذاری خدمات پرستاری” تلاشی دوچندان مصروف دارند و هم در تصویب قانون جدید و”جامع پرستاران” همسو و ملتزم باشند.

در این بزنگاه تاریخی، می توان با همیّت و عزمی راسخ هویت حرفه ای پرستاری را اعتلا بخشید که قطعاً ثمره آن در رضایت مددجویان و آحاد مردم آشکار خواهد شد.

خدمتگزاران شما در “هیئت مدیره نظام پرستاری تهران و شهرستان های تابعه”  در روز های اخیر طی رایزنی های مستمر و مکرر با نامزدهای انتخاباتیِ ” لیست وحدت” و با شعار “ایران سربلند”، همزمان بر سربلندی و سرفرازی پرستاری و پرستاران تاکید نموده اند و طی مبادله میثاق نامه با نامزدهای محترم مجلس، بالاخص در حوزه سلامت، در جلب هم آوایی و هم نظری ایشان در خصوص پیگیری خواست و مطالبات به حق شما توفیق یافته اند.

خواست و مطالبه ای که برآیند تحقق آن، بهبود معیشت پرستاران، اصلاح و عدالت محوری در نظام پرداخت، بازتعریف ساختار نظام سلامت کنونی، حضور موثر پرستاران در عرصه های تصمیم سازی و سیاستگذاری نظام سلامت از آن جمله اند.

از این رو هیئت مدیره نظام پرستاری تهران، ضمن دعوت از عموم و  آحاد مردم و بالاخص پرستاران عزیز در انتخابات، دوم اسفند ؛  حمایت خود را از ائتلاف موسوم به ” لیست وحدت” به سرلیستی جناب آقای دکتر قالیباف و همراهان او اعلام داشته و امید دارد که با انتخاب نمایندگانی اصلح سربلندی حرفه پرستاری هم راستا با سر بلندی ایران عزیزمان رقم خورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا